Hayat yolculuğunda, 4K’nın kesişimi önemlidir: Kalp, Karakter, Kabiliyet, Kariyer.
Kalbin ne için çarpıyor? Sabah seni yataktan kaldıran ne? Karakterinin güçlü ve zayıf yanları neler? Hangi alana doğal yatkınlığın var? Kendini ne kadar tanıyorsun?

Bütün bunlara göre bir kariyer tasarlamak, anlamlı ve tatmin edici bir hayatın kapılarını açabilir.

Kendi 4K’nın kesişimi nerede olabilir? Ait olduğun yerde misin? Sana verilene sen ne katabilirsin? Senin yolun hangisi?
MomTalks’ın fikir annesi olan Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.

1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.
Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (15. baskı), Anne Beynim Aç (13. baskı), Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri (5. baskı), Çocuklar Nasıl Başarır? (33. baskı) Çocuklar Nasıl Başarır? 2 (15. baskı) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının ve son olarak da Korkmasaydın Ne Yapardın? (12. baskı) isimli kitabın yazarıdır. Aynı zamanda 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.
“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Anlamlı Bir Hayat İçin Senin Yolun Hangisi? | Bahar Eriş | TEDxİzmirWomen