Çünkü Cinsel Tabular İkiyüzlüdür. Uzm. Dr. Arzu Erkan Yüce, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Psikiyatri ihtisasını Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. İzmir’de kendi muayenehanesinde çalışmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta; Kişiler Arası İlişkiler ve Aile Terapileri derslerini anlatmaktadır.

Psikoterapilerde temel uzmanlık alanı Bilişsel Davranışçı Terapiler ve Şema Terapi’dir. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi (BDT) eğitimcisi ve süpervizörüdür. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Dergisi hakemleri arasındadır.

The Academy of Cognitive Therapy tarafından BDT terapisti olarak sertifiye edilmiş, “diplomat” unvanına hak kazanmıştır. The European Federation of Sexology (EFS) & The European Society for Sexual Medicine (ESSM) tarafından yapılan sınavlarla akredite olarak, “Psikoseksüel Terapist” unvanına hak kazanmıştır.

Türkiye Psikiyatri Derneği, Academy of Cognitive Therapy, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Kognitif Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Anadolu Psikoterapi Derneği, Aids ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Derneği üyesidir.
Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, Şema Terapi, Cinsel Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ve Mindfulness uygulamalarını klinik pratiğinde kullanmakta; ulusal kongre, sempozyum ve kurslarda eğitimler vermektedir.

Psikeart ve Psychologies Türkiye Dergisi başta olmak üzere çeşitli dergilerde yazıları yayımlanmakta; basında ve medyada görüşlerine yer verilmektedir.

Sosyal medyada yazılar, video ve podcastlerle toplumu bilgilendirmeye yönelik yayınlar yapmakta; sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak eğitim ve konuşmalar gerçekleştirmektedir.

Kadın Ruh Sağlığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Şiddetle Mücadele, İlişki ve Aile Terapileri, Anksiyete Bozuklukları, Duygudurum Bozuklukları, Erişkinde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Cinsel İşlev Bozuklukları, LGBTİ bireylerce yaşanan sorunların yönetimi, Kişilik Bozuklukları, Psikosomatik Rahatsızlıklar özel ilgi alanları arasındadır. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Çünkü Cinsel Tabular İkiyüzlüdür | Arzu Erkan Yüce | TEDxİzmirWomen