30 yaşında anne olmasıyla başladığı kendiyle yüzleşme yolculuğunu, 35 yaşında terapi süreci ile devam ettiren ve 39 yaşında yeniden anne olmasıyla yolculuğu ivmelenen Eylem Erdem Uğurlu, bu yolculuk sırasında çocukluk travmalarının bugüne etkilerinin çok büyük olduğunu fark etti. 5.5 yaşında maruz kaldığı cinsel istismar ile yüzleşince, bu olayın hayatına bıraktığı utanç ve suçluluk gibi duygulardan da kurtulmaya başladı. Böylece yapmak istediklerinin önündeki engelleri kaldırmaya başladı ve kendi deyimiyle, yaşama amacını buldu. Çocukların maruz kaldığı cinsel istismarlar ile ilgili farkındalık yaratmak isteyen Uğurlu, «Suçum Yok» şarkısını besteledi ve seslendirdi. Hayatı boyunca, çocuklara temas eden kitaplar yazmaya ve yaralı yetişkinlere temas eden şarkılar üretmeye devam etmek istiyor. 1978 yılında Mardin’de dünyaya gelen Uğurlu, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünü birincilikle bitirdi. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisansını tamamladı. Ardından bir süre banka, aracı kurum ve piyasa araştırma firmalarında çalıştı. 25 yaşında kurumsal hayatı terk ederek başladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü, 2008 yılında üçüncülükle bitirdi. Hayatını beste yapan ve çocuk kitapları yazan bir anne olarak sürdürüyor. Eylem Erdem Uğurlu, 1978 Mardin doğumludur. 1981’de İstanbul’a taşındı. Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünü 1999 yılında, birincilikle bitirdi. Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisansını, 2001 yılında tamamladı. Bir süre banka, aracı kurum ve piyasa araştırma firmalarında çalıştı. Bu süre, bu hayatın ona göre olmadığını anlaması için yeterliydi.

25 yaşında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü üçüncülükle tamamladı.

30 yaşında oğlunu, 39 yaşında kızını doğurdu. 35 yaşında başladığı psikoterapi süreci, halen devam ediyor. 40 yaşında, yaşadığı travmaların kendi suçu olmadığına ikna oldu. Bunun üzerine 1.5 ayda 24 şarkı besteledi ve sözlerini yazdı. Ayrıca 2 çocuk kitabı yazdı. Şu an 34 şarkısı var. 40 yaşından sonra, tıkalı olan üretim kanallarının açılmasının, şaşkınlığını ve keyfini yaşıyor. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at https://www.ted.com/tedx

Suçum Yok! | Eylem Erdem Uğurlu | TEDxİzmirWomen